יוזמות וארגונים

בית יגאל אלון

בית יגאל אלון

בית יגאל אלון הוא מרכז חברתי-חינוכי הפועל להובלת שינויי עומק בחברה באמצעות חינוך. לבית אלון פעילויות חינוכיות שונות ומרכז חוויתי-מוזיאלי תוסס המניע יחידים וקבוצות לפעולה ולקיחת אחריות על החברה והמדינה.

בחזונו, בית אלון רואה את החברה הישראלית כציונית ויהודית לצד שוויונית ודמוקרטית. חברה אקטיבית, שוחרת שלום, המונעת מתוך שותפות גורל וייעוד, המקבלת השראתה מערכיו ומורשתו של יגאל אלון.

בית יגאל אלון משרת כמאה וארבעים אלף איש מדי שנה עם מגוון אנושי רחב של יהודים, ערבים, חילונים ודתיים, צעירים ומבוגרים המתגוררים בחלקם הגדול בפריפריה הגיאוגרפית, החברתית והכלכלית בישראל.

התוכניות החינוכיות של בית אלון פועלות בקרב בתי ספר ותנועות נוער, במכינות קדם צבאיות, בקרב חיילי ומפקדי צה"ל, שוטרים והציבור הרחב.

לצד הפריסה הרחבה של תכניות החינוך, בית אלון עוסק בבניית שדרת מנהיגות ישראלית צעירה, מונעת משליחות ואחריות חברתית, המייצגת את מגוון התרבויות בחברה ופועלת לשימורן ושוקדת על קידום תמונת עתיד משותפת וטיפוח הטוב המשותף בישראל, למען כלל אזרחיה.

 

התוכניות החינוכיות של בית אלון נעות באורכן ובעומקן בין יום למידה חווייתית בחדרי הבריחה המספרים את סיפור ההתיישבות בא"י, הפלמ"ח ופעילות המחתרות, לרשת המכינות אלונים לחברה משותפת המשלבת יהודים וערבים בתוכנית מנהיגות בת שבעה חודשים בתנאי פנימייה. כל התוכניות החינוכיות מושרשות בערכי הליבה של בית יגאל אלון, אבל מותאמות לצרכים השונים של המשתתפים. כך, למשל, אנו מציעים לחיילים סיור בנצרת ובנצרת עילית, המעורר דיון על יחסי יהודים וערבים, פלורליזם דתי ואתני, גיוון והכלה.

 

דוגמאות לתוכניות: רשת 'אלונים' הינה תוכנית הכשרה פנימייתית ליהודים וערבים (בנים ובנות) החיים יחד ופועלים לפיתוח מנהיגותם האישית ולתרומה חברתית משותפת. דוגמא נוספת: תכניות 'עמדה מנהלים' ו'עמדה מדריכים' המכשירות את צוות הניהול הבכיר וצוותי ההדרכה במכינות קדם צבאיות. התוכניות מרחיבות ומחזקות את ארגז הכלים החינוכי-ציוני של צוותי המכינות.

ליצירת קשר:

משרד ראשי 972-4-672-7700+ :

yigal.allon.center@gmail.com

קישור לאתר:  http://yigal-allon-centre.org.il/

 

צרו קשר

טלפון: 03-6935610 info@lautmanfund.org.il מעוניינים לקחת חלק בקידום החינוך לשותפות ודמוקרטיה בכל דרך – צרו קשר: