יוזמות וארגונים

בית הגפן: מרכז תרבות ערבי-יהודי

בית הגפן: מרכז תרבות ערבי-יהודי

בית הגפן הוא עמותה ללא מטרות רווח בעיר חיפה, שפועלת במישור המקומי, הארצי והבין-לאומי במטרה להפגיש בין יהודים לערבים ולקדם את ההבנה ביניהם ואת הקיום בצוותא. הפעילויות מבוססות על נושאים של חברה ותרבות ונעשות באמונה כי היכרות בין-אישית ומפגש עם תרבות אחרת בכלל, ועם הסיפורים – הנכסים התרבותיים והרוחניים שלה – בפרט תורמים לשבירת המחיצות ולבניית אמון בין הקבוצות.

בית הגפן מציע מגוון של תכניות חינוך בכללן: מערכי הכשרה לאנשי החינוך הפורמלי והבלתי-פורמלי לעבודה בקהילה בין-תרבותית ובמפגשים בין יהודים לערבים (התכניות בשותפות עם עמותת "מארג"); תכניות לבתי ספר שכוללות מפגשים בבית הגפן בין תלמידים ערבים ויהודים – סדרת מפגשים חד-לאומיים ודו-לאומיים במערך חינוכי מובנה בשילוב אמנות; חמש תכניות של מחויבות אישית בבית ספר תיכון ותעודת בגרות חברתית.

האמנות החזותית והמוזאון ללא קירות הם אחד האמצעים העיקריים לעבודה החינוכית מתוך אמונה כי יצירות האמנות מאפשרות להפגיש בין בני תרבויות שונות, לגעת בנושאי השיח המורכבים ולפתח דיאלוג מעמיק. הגלריה לאמנות בבית הגפן היא אפוא בית תרבות שמוקדש לאמנות מקומית, מזרח תיכונית ובין-לאומית העוסקת ברב-תרבותיות במטרה להניע ולקדם את השיח בסוגיות חברתיות ופוליטיות.

ליצירת קשר:

אולפת חיידר, מנהלת מרכז חינוך ודיאלוג
04-8142505

ulfat@beit-hagefen.com

קישור לאתר

צרו קשר

טלפון: 03-6935610 info@lautmanfund.org.il מעוניינים לקחת חלק בקידום החינוך לשותפות ודמוקרטיה בכל דרך – צרו קשר: