יוזמות וארגונים

צועדים יחד לעתיד משותף

צועדים יחד לעתיד משותף

המטרות/החזון
תנועת "צועדים יחד לעתיד משותף" , היא גם עמותה רשומה כדין . הוקמה באוגוסט 2014 כתנועה חברתית, בלתי מפלגתית, תנועה התנדבותית שצומחת מלמטה, ששמה לה למטרה לקדם חיים משותפים בין יהודים וערבים במדינת ישראל. חיים הוגנים, של כבוד הדדי, של הבנה ואבחנה מהו להיות מיעוט ערבי במדינת ישראל ,במזרח התיכון. אנחנו תנועה ערכית ותנועה מעשית מאד. במשך כשנה מאות ערבים ויהודים מהתנועה נסחו "אמנה חברתית" שהיא הבסיס הערכי שלנו, תמצית המסמך הוא : מדינת ישראל היא מדינה יהודית ,דמוקרטית ולכל אזרחיה. מצוין במסמך גם שאנו תומכים בשתי מדינות לשני העמים אך עיסוקנו מתמקד בפעילויות בתוך מדינת ישראל. החברה היהודית אינה מכירה את החברה הערבית וכך גם ההפך, חוסר ההכרות מגביר את החשש ומחזק את הסטיגמות.

כיצד מתקשר לחיים משותפים?
אנחנו פועלים בנושא חיים משותפים במקומות בהם קמה קבוצת פעילים מתנדבת שמוכנה באחריות, בסבלנות ובנחישות לחוש את השליחות שבמעשה ולעשות. יש לנו פעילויות מחיפה ועד לבית שאן, באזור שפרעם, נצרת, באזור טירה ורעננה, אבו גוש וירושלים, חלקן בתחילת הדרך והדרך קשה וארוכה. יש לנו פרויקט שנקרא "חגים ומועדים משותפים", חגגנו יחדיו את חג החנוכה שהמוטיב הערכי היה חג האור והתקווה, כ 106 משפחות יהודיות התארחו אצל משפחות ערביות ברמדאן, ובימים אלה אנו מתכננים להזמין למספר ישובים יהודים משפחות ערביות כ"אושפיזין" בסוכות בסימן של " סוכת שלום" ושכנות טובה. התחלנו את הפעילות עם קבוצות מבוגרים, אנחנו בשלבים של הקמת חבורות צעירים ופורומים של נשים. התחלנו לגשש פעילויות חינוכיות עם בתי ספר על בסיס תכניות שנתיות שבהם יהיו מעורבים התלמידים ,המורים וההורים.

מה מציעים עבור קהל היעד?

אנו מפעילים עשרות פעילויות רצופות וארוכות טווח משותפות לערבים ויהודים, המביאות לחיבור וקשר בין אנשים ובין קהילות. קיימנו כבר מעל ל 200 "חוגי שיח" בבתים יהודים וערבים, מדברים על הכול ובעיקר לומדים להקשיב אחד לשני, מותר שלא להסכים אבל יש לכבד. יש לנו קבוצות צילום מעורבות, קבוצת ציור, מטיילים ביחד, רוקדים ביחד. הקמנו פרויקט של "לומדים ביחד" בשלב זה הוא פועל בעמק יזרעאל ובאזור הגלבוע, יותר מ 250 יהודים וערבים לומדים בקורסים מעורבים, ע"י טובי המרצים כמו :זכויות אדם ביהדות ובאסלם, אמנות מזרח –מערב, אימון אישי, הכרות עם אתרים מיוחדים באזור, מעגל מספרי סיפורים אישיים, הנכבה בריחה או גרוש? מנהגים ומסורת בחברה הערבית, תולדות התנועה הלאומית הפלשתינית, יזמות ועוד.. יש לנו כתות ללמוד ערבית מדוברת. כאחת לחודש אנחנו מקיימים ערבים חד פעמיים גדולים כמו : מוזיקה מחברת אנשים, מפגשים של אנשי דת שונים. קיימנו יחד עם פורום "תג מאיר" את צעדת"הסובלנות האחווה והשלום" ברמת יששכר בהשתתפות מאות יהודים וערבים, בסוכות אנחנו מתכננים צעדה נוספת בין כוכב יאיר –לטירה.

במה מעוניינים?

אנחנו בעד שיתופי פעולה. באזורים מסוימים אנו משתפים פעולה עם עמותות נוספות וגורמים בעלי עניין. בימים אלה אנו מתחילים בפרויקט "צועדים לפיוס" ,במספר פגישות, בהנחיית חברי "המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית" נקיים דיאלוג פתוח שבסופו נגבש "מסמך פיוס" של התנועה שיהווה בסיס להקמת חבורות פיוס בישראל שיעלו למודעות ולשיח את בניית החיים המשותפים. זו ההזדמנות לפנות לבעלי עניין, רצון ויכולת להתגייס להרמת תרומה להעמקת הפעילות והרחבתה, כמובן הכל כדין עם קבלות מסודרות, נשמח להיפגש עם שותפים פוטנציאלים.

ליצירת קשר:

סאלח גריפאת – יו"ר משותף
0505503881

 יעקב יוניש – יו"ר משותף
0523311177

yonish41@gmail.com

קישור לאתר

צרו קשר

טלפון: 03-6935610 info@lautmaneduforum.org.il מעוניינים לקחת חלק בקידום החינוך לשותפות ודמוקרטיה בכל דרך – צרו קשר: